Logo Nedir ? Logo ne demektir ve logo ne işe yarar?

Her gün sürekli logolarla karşılıyoruz.

Örneğin, günde ortalama bir ABD vatandaşı, 16.000 reklam, logo ve etiket görür. Etrafınıza bakarsanız, muhtemelen çevrenizdeki birkaç düzine logoyu farkedeceksiniz.

Neden bu kadar çok var ve birçok şirket bu küçük unsuru yaratmak için binlerce, yüzlerce, hatta milyonlarca dolar harcıyor?

Her şeyden önce, "logo" sözcüğüyle ne anlıyoruz?

Bir kuruluşun, bir markanın vb. adının, simge özelliği bulunan, özel olarak hazırlanmış biçimi.

Logo neden önemlidir?

Şirketin farkındalığı

Logonun gücü, görsel yapısının gücüne dayanmaktadır. Çalışmalar, görüntülerin metinlerden daha iyi algılandığını göstermektedir. Bu nedenle, iyi bir logo oluşturarak, müşterilere ne yaptığınızı ve paradan nasıl tasarruf edebileceğinizi anlamanıza yardımcı olabilirsiniz.

Pazarlama verimliliğini arttırır

Pazarlamadaki logo, pastanın tepesinde bir kiraz. Burada logo sadece bir grafik sembol değildir: şirketin özü, imajıdır. Şirketler kendi markalarını yaratmak için milyonlarca dolar harcıyor ve logo yardımcı oluyor. Bu nedenle, iyi tasarlanmış bir logo, iş başarısına katkıda bulunurken düşük kaliteli bir logo zarar verebilir, sizi amatör olarak gösterebilir.

Örneğin, East Anglia Üniversitesi'nden profesör olan Robert Jones, iyi bir logonun şirketin değerini ifade etmesi gerektiğine inanmaktadır.

Logonuz insanların sizi nasıl algıladığına ve sizi rakiplerden ayırmaya yarayan şeydir. Ancak aynı zamanda insanlar sizi logonuzun kalitesi ve eğilimi ile değil, ürününüzün veya hizmetinizin kalitesiyle değerlendirmez. Dolayısıyla, bu şeyler daha az önemli değildir.
- Robert Jones.

Logo, Şirket Markasıdır

Logolar - Şirketin görsel markasının ana bileşenidir. Onunla birlikte kurumsal stile başlar.

Rekabetin öne çıkma yeteneği

Bir logonuz yoksa, pazarda rekabet etme yeteneğinden mahrum kalacaksınız. Logosu olmayan bir şirket yüzü olmayan bir kişiye benzemektedir.

Müşteri sadakati arttırmanın bir yolu

İşinizle ilgili olumlu bir görüntü oluşturursanız, logoyu her gördüğünüzde müşterilerin şirketinizle ilişkili hoş duyguları olacaktır. Ve bu müşterilerin sadakat ve sadakatini güçlendirir. Böylece gece gündüz sizin için çalışacak bir varlık elde edersiniz.

Logonuz sahipliği belirler

Logo - şirkeninizin imzası, ürün üreticisi olduğunuzu, alıcıları sahte ve sahtelere karşı koruduğunuzu ispatlıyor.


Loading Conversation